A2+ RUiNU feat. Tom Smith (US), Soxol
Tečka za festivalem KontrA2punkt: pražské improvizační trio Ruinu zahraje ve středu 25. 9. v jednorázové koncertní spolupráci s Tomem Smithem (Rope Cospetology, ex-To Live And Shave In LA, ex-Pussy Galore ad.). Večer odstartuje českobudějovický one man projekt Soxol - s baskytarou, fx pedály, looperem, miniaturním kombem a špínou pulsující s popovou lehkostí.
Tom Smith (US) + RUiNU
Americký performer známý především z kultovních To Live and Shave in L. A. nebo ze společné desky s newyorskými Sightings z roku 2004. Po mnohaletém působení v různých těžko stravitelných skupinách (včetně rané sestavy Pussy Galore) v Miami Beach v roce 1991 položil základ sestavy, jejímž rozrůstáním se zvuk postupně obohacoval a zhušťoval do stále excentričtější podoby (v proměnlivém složení figurovali třeba Andrew W. K., Rat Bastard, Thurston Moore či Sickboy Milkplus). Směs mnoha vlivů – musique concrète, rockové avantgardy, dubu, ale také obskurit typu Nihilist Spasm Band – by se dala nejspíše označit jako noise. Až na to, že i tuto dost volnou žánrovou charakteristiku Smith odmítá s důrazem na žánrovou rozmanitost, zmnožování heterogenních prvků a využití „všech existujících možností, včetně těch katastrofických“. V roce 2008 Smith založil v Hannoveru, kde dodnes působí, label Karl Schmidt Verlag (KSV), jehož katalog dnes čítá impozantní množství limitovaných cd, jež spojuje přístup radikální disrupce: „mikro-edice, žádná propagace, žádné podbízení.“ A pokračuje v sólových performancích založených na excentrickém vokálu, ve skupině Rope Cosmetology a v různých kolaboracích, s Kevinem Drummem, Blue Sabbath Black Fiji, Patrickem Spurlockem či nedávno s Aaronem Dillowayem.
http://soundcloud.com/
Soxol (CZ)




