Hluková mysteria

Hluková mysteria

Výsledkem turbulentních změn přicházejících v několika vlnách na mnoha frontách je, že letošní HLUKOVÆ MYSTERIA budou trvat tři dny (pá, so + nedělní epilog) a nabídnou celkem 29 koncertů a událostí.

Kromě toho, že vždy přicházíme navzdory hlučnému názvu s pestrou nabídkou žánrů (harsh noise, free jazz, post punk, modulární elektronika, free impro), je tentokrát dramaturgickým záměrem také představit celou řadu hudebníků ve dvou odlišných polohách, poukázat na jejich tvořivý potenciál, dokonce přivést na svět několik nových sestav.

Hubert Kostkiewicz se představí jednak se svou kapelou Kurws, jednak v duu se Zdenkem Závodným, jehož domovská kapela Frisk je také na programu. Frisk budou hrát spolu s Kenem Ganfieldem, který se představí také v exkluzivním duu s berlínským bubeníkem Utku Tavilem. Ten zase vystoupí také jako člen sonické příšery BNSU. Romano Krzych zahraje jak sólo, tak v duu s Patrikem Pelikánem (Žužu), Ivan Boreš kromě Masáže zahraje také v triu s postavami spojovanými se současnou komponovanou hudbou Michalem Ratajem a Janem Trojanem. A podobně. Dva různé přístupy představí také švýcarská legenda Dave Phillips, v pátek program postavený na terénních nahrávkách, v sobotu tzv live action.  

Festival začne v pátek v obou galeriích Antikvariátu Fiducia a bude pokračovat v nově otevřeném klubu Gospoda (někdejší Absintový klub Les), v Otvoru v Docku, na Havlíčkově nábřeží a také - díky Big & Ugly Soundsystemu - v ulicích Ostravy. Nedělní program pak bude věnován sound-specific události - nazvučení prostoru Havlíčkova nábřeží před klubem Dock. Prolínat se budou zvuky řeky, stromů, mostu a pod. Tuto událost provede kolektiv  Jakub Černý, Tomáš Knoflíček, David Petráš, Filip Jakš, Petr Válek, Karel Jančík, Martin Režný a další..

https://www.facebook.com/events/1529664257200393/