Klaus Legal a MIM & Les vosgiens na Cibulce
Další koncert experimentální série A2+ se ponoří do temnějších vod industriální elektroniky a dekadentní elektronicko-rockové fúze: 29. 9. v Praze vystoupí francouzské projekty Klaus Legal a MIM & Les vosgiens. Večer v romanticky-dezolátních kulisách usedlosti Cibulka zakončí Romano Krzych svým výběrem francouzských disco hitů osmdesátých let.
Francouzský performer Klaus Legal vytváří temnou elektronickou hudbu ovlivněnou industrialem, hnutím No Wave a kapelami jako Suicide nebo DAF. Při koncertech klade zvýšený důraz na vizuální stránku performance (světlo, maskování, pohyb apod.). Během posledního roku hojně vystupoval v Evropě (Francie, Belgie, Německo, Holandsko, Švýcarsko, Itálie), nedávno se vrátil z jihokorejského turné. Vydal několik titulů na různých nosičích, mimo jiné split kazetu s českým projektem White Wigwam. Nové LP vyjde na konci roku u francouzského labelu Charivari.
MIM byl původně jednočlenný projekt, kombinující primitivní, surové rockové prvky s elektronickými zvuky, které výsledný mix deformovaly a posouvaly „mimo realitu“. Na koncertech MIM spojil své síly se skupinou Les vosgiens a společně vytvořili hybridní, skupinu, v které se přirozeně snoubí energie rocku (basa, bicí) s psychedelickými aspekty elektronické hudby (syntezátory).
vstup: 80/60,-
Sérii A2+ finančně podpořil Magistrát hlavního města Prahy.
Odkazy:
http://klauslegalsaysno.blogspot.com
http://klauslegal.bandcamp.com
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qAA1AeKU83s
http://www.a1000p.com/?album=9
http://www.youtube.com/watch?v=NreB2qUzZXc
http://advojka.cz/A2+
http://cibulka.squat.net




