Rouilleux, Ruinu, DJ Dáseň a The Ruin of Ruins 19. 6. na A2+

Rouilleux, Ruinu, DJ Dáseň a The Ruin of Ruins 19. 6. na A2+

Rouilleux byl původně jednočlenný projekt kytaristy Luboše Rezka, poté se postupně rozšířil na kvinteto a po redukci sestavy v roce 2013 prožil své nejplodnější období v tříčlenné sestavě. V posledních dvou letech Rouilleux vystupuje buď jako duo (s Martinem Sýkorou), anebo opět coby one-man band. Ačkoli na posledním albu ubylo kytar a přibylo syntezátorů, základní nastavení se nemění. Stále jde o hudbu, která kombinuje klasickou písňovou tvorbu s experimentálními přístupy ke zvuku. Diskografie Rouilleux zatím čítá čtyři alba: Zugzwang (Klang-und-Krach / Letmo Productions, 2011), Scatter Your Soul (Klang-und-Krach / Letmo Productions, 2014) a EP The Spoils (Unusual Records, 2016) a Lycanthropic Sounds (vlastní náklad ve spolupráci s Letmo Productions). 
https://music.rouilleux.net
 
Ruinu je noise-improvizační trio z okruhu vydavatelství Klang-und-Krach. Jan Klamm a Patrik Pelikán používají kytaru, respektive saxofon způsobem, který je pro nástroje ponižující: hrají na ně, jako by je odhazovali. Pomocí diktafonů fragmentarizují vznikající zvukovou matérii, zatímco perkusista Ondřej Parus se svými údery snaží zakopat do země vše, co Klamm s Pelikánem rozloží, a když už se to dál nedá vydržet, všichni tři se začnou řídit heslem „nejrychlejší přežije“. Existence kapely tak není závislá na souhře, nápadech nebo energii, ale spíš na tom, jestli je ještě co odhazovat, rozkládat, zakopávat a před čím utíkat. Od roku 2007 vydali řadu nahrávek, spolupracovali například s vokalistou To Live & Shave in LA Tomem Smithem nebo s improvizátorem Martinem Klapperem.
https://soundcloud.com/klangundkrach
https://ruinu.bandcamp.com/
https://vimeo.com/260402165
 
O sváteční atmosféru před koncertem i po něm se postará DJ Dáseň se svým hybridním hudebním výběrem. Jeho mixy prezentované jednak prostřednictvím Rádia Nuda, jednak na kazetách, které rozšiřuje mezi svými známými, ukazují, že v každých zamknutých dveřích, zdi či plotu se dá najít nějaký otvor. Prolézt se jím většinou nedá, ale něco prostrčit dírou zpravidla lze, ať už je to ruka, jazyk, penis, tyč s bílou vlajkou nebo bajonet...
https://www.mixcloud.com/rom-rzkch-jtenc/
 
Málokdo si dnes pamatuje skupinu The Ruin of Ruins, na jejíž troskách vznikly dva důležité projekty patřící k labelu Klang-und-Krach: No Pavarotti a Rouilleux. Luboše Rezka v letech 20082009 doprovázel Jan Klamm, Patrik Pelikán, Ondřej Parus (jehož na jednom koncertě zastoupil Martin Sýkora). Pokud se nestane něco nepředvídatelného, všichni zainteresovaní hudebníci se po více než deseti letech sejdou na jednom pódiu a byla by škoda, kdyby při tomto setkání nevydali nějaký zvuk. Těžko dopředu říct, o jaký zvuk půjde, ale jedna věc je jistá: co spojil Klang-und-Krach, ani peklo nerozpojí.
https://kvu.rajce.idnes.cz
 
https://www.advojka.cz/akce/a2plus/
 
Akce probíhá s podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.